ToonDoo
ToonDoo, karakter ve karikatür oluşturmaya yarayan, içerisinde birçok hazır resim ve şekiller barındıran, ücretsiz ve kullanımı kolay bir internet sitesidir. Siteye ücretsiz üye olarak oldukça kolay bir şekilde karikatürler oluşturabilirsiniz.
www.toondoo.com

 

Paint.Net
Paint.Net programı Windows işletim sistemleri üzerinde çalışan ücretsiz, açık kaynak kodlu, kurulumu ve kullanımı kolay bir görüntü düzenleme yazılımıdır. Küçük boyutuna rağmen oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir.
Detaylı Bilgiİndir

 

Audacity
Audacity programı Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan ücretsiz, açık kaynak kodlu ve oldukça gelişmiş özelliklere sahip ses düzenleme yazılımıdır.
Detaylı Bilgiİndir (Windows)Lame v3.99.3 Eklentisi

 

OpenShot Video Editor
OpenShot Video Editor programı Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan ücretsiz, açık kaynak kodlu ve oldukça gelişmiş özelliklere sahip kurgu ve video düzenleme yazılımıdır.
Detaylı Bilgiİndir (Windows)

 

Powtoon
Powtoon, içerisinde barındırdığı resim, karakter, yazı, şekil vb. nesneler ve birçok özellik sayesinde etkili videolar ve dijital hikayeler oluşturmayı sağlayan bir internet sitesidir. Hem ücretsiz hem de ücretli üyelikleri mevcuttur.
www.powtoon.com